Menu

Jeden dzień

25 grudnia 2016 - 1+, Wszystkie
Jeden dzień

wiek: 1+
autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
wydawnictwo: Dwie Siostry

Najmłodsze dzieci co dzień odkrywają na nowo to, co nam wydaje się zupełnie przeciętne i nieinteresujące. Nierzadko najlepszą zabawką dla maluchów okazuje się butelka wypełniona wysuszonym groszkiem albo portfel mamy wypełniony kartami, monetami oraz paragonami, a każdy poranek oznacza dla nich rozpoczęcie nowej przygody. Aleksandra i Daniel Mizielińscy, znani z niezwykle popularnych pozycji takich jak Mapy, seria Mamoko, Pora na potwora czy Pod ziemią, pod wodą, stworzyli wyjątkową książkę dla małych czytelników pod tytułem Jeden dzień, która została wydana przez Dwie Siostry.

Kwadratowa tekturowa książeczka w dosyć sporym formacie (jak na te przeznaczone dla najmłodszej grupy wiekowej) to taki mini słownik, ilustrowany zbiór wszelkich przedmiotów, osób czy zjawisk, które każdy maluch spotyka na swej drodze. Jak sugeruje tytuł, pozycja przedstawia jeden dzień z życia dziecka – od przebudzenia do położenia się spać. Tak więc na początku znajdujemy poduszkę, łóżeczko, ulubionego pluszaka, by potem przejść do śniadania, zabawy, spaceru, obserwowania zwierzątek, poznawania nowych znajomych, w międzyczasie uczymy się nazywania części ciała oraz doświadczamy wielu innych sytuacji, by naszą przygodę zakończyć w dziecięcym pokoju. Na każdej stronie znajduje się kilka elementów, spośród których jeden zawsze różni się od pozostałych wielkością. Na spacerze jest to staw otoczony przez rozmaite żyjące w nim stworzenia – żaby, ryby, owady, kaczki – a kiedy nadchodzi noc, pierwsze skrzypce gra księżyc, któremu towarzyszą sowa, lampka, piżamka czy gwiazda, czyli to, co najbardziej kojarzy nam się z tą porą. Wszystkie obrazki są podpisane, przez co książka staje się pierwszym słownikiem, z którym dziecko ma styczność. Nie sposób oczywiście nie wspomnieć o rysunkach, które są proste, kolorowe, perfekcyjnie odzwierciedlające to, co autorzy chcieli przedstawić i z pewnością trafią do każdego malucha.

Państwo Mizielińscy bez wątpienia stanowią już pewną markę. Ich książki zostały wydane w wielu krajach, są doceniane i nagradzane, przez co tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że teraz i najmłodsze dzieci mają okazję zapoznać się z ich twórczością. Jeden dzień to pozycja idealna do śniadania, zabawy, nauki, porównywania ilustracji z rzeczywistością i poszukiwania wspólnych z planem własnego dnia elementów. Myślę, że obcowanie z tą książką sprawi radość nie tylko maluchom, lecz także rodzicom, którzy będą mieli okazję przekonać się, jak wiele ich dziecko doświadcza w ciągu zaledwie jednego dnia i pomyśleć, jak wiele jeszcze przed nim.

Dodaj komentarz