Menu

Super zwierzaki

5 lutego 2017 - 5+, Wszystkie
Super zwierzaki

wiek: 5+
autor: Raphael Martin i Guillaum Planevin
wydawnictwo: Babaryba

Trzeba przyznać, że atlasów i encyklopedii dla dzieci jest na rynku wiele. Mimo że wybór jest spory, wciąż ukazują się nowe pozycje, co nie zawsze kończy się sukcesem. W drugim kwartale 2016 roku mieliśmy okazję poznać Super zwierzaki od wydawnictwa Babaryba, autorstwa Raphaela Martina i Guillauma Planevina.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci odczuwają ogromną potrzebę zdobywania wiedzy i nierzadko zasypują rodziców pytaniami, na które ciężko znaleźć odpowiedzi. Obecnie pojawiają się pozycje, z czytania których przyjemność czerpać będą osoby w każdym wieku, co może jedynie dostarczyć rozrywki i tematów do rodzinnych rozmów. Jedną z takich książek są z pewnością Super zwierzaki, w których autor zawarł najbardziej interesujące fakty na temat przedstawicieli wybranych gatunków.

Na początku warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki zwierzęta zostały przedstawione – Raphael Martin dołożył wszelkich starań, by na 60 stronach zawrzeć tylko to, co najciekawsze, nieprawdopodobne i najbardziej… superbohateskie. W ten sposób dowiadujemy się między innymi o superprędkości geparda, nadzwyczajnym wzroku sokoła czy niemożliwej zabójczości meduzy. Tekst jest zwięzły i przejrzysty, a zarazem wciągający. Co ciekawe i bardzo efektowne, wszystkie zwierzęta otrzymały adekwatne stroje, tak więc widzimy lwa w masce, niedźwiedzia w pelerynie i kangura w rękawicach bokserskich. Ilustracje naprawdę robią wrażenie. Guillaume Planevin doskonale uchwycił realizm opisywanych bestii, a minimalizm i humor towarzyszący całości świetnie się sprawdzają. Trzeba przyznać, że książkę ogląda się równie miło, jak się ją czyta.

Nie będę więcej pisać o treści książki, bo byłoby to jedynie zdradzaniem szczegółów, o których warto poczytać samemu. To pozycja idealna dla dociekliwych młodych czytelników, którzy lubią znajdywać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Kto nie chciałby wiedzieć, co jest przysmakiem warana z Komodo? Czy nie jesteście ciekawi kto jest najlepszym przyjacielem nosorożca? Ile waży noworodek płetwala błękitnego? Jak wygląda dzieciństwo lwa? Z Super zwierzakami nawet dorosły świetnie spędzi czas i możemy być pewni, że, nawet jeśli nie będzie chciał się przyznać, pozna wiele nowych informacji. Polecam tę książkę nie tylko fanom superbohaterów, ale również miłośnikom zwierząt, młodym odkrywcom i wszystkim, którzy są rządni wiedzy.

Dodaj komentarz